Şifanur
Gülistan
Üç Mescid
ANASAYFA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ ANKETLER ARŞİV İLETİŞİM PAYLAŞIM

BİR AYET - BİR HADİS

BİR AYET 

Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Siz içinizdekileri açığa vursanız da gizli tutsanız da Allah onunla sizi hesaba çeker. Sonra dilediğini bağışlar, dilediğine de azab eder. Allah her şeye kadirdir.(Bakara Suresi - 284)

   BİR HADİS

"Evimle minberimin arası, Cennet bahçelerinden bir bahçedir ve minberim havzımın üzerindedir." (bk. Buhârî, Fadlı Salati Mescidi Mekke, 5; Müslim, Hac, 92; Müsned, 2/36, 236, 450, 534; 4/41)

 
Şifalı Çöplerimiz

Şifalı Çöplerimiz

02 - Aralık - 2010, 13:48

Meyveleri soyunca gün içinde açıkta kalsa hemen çürür.Biz meyvenin kabuğunu soyar ...

Meyveler kokmadan,çürümeden nasıl duruyor hiç düşündünüzmü?
Meyveleri soyunca gün içinde açıkta kalsa hemen çürür.Biz meyvenin kabuğunu soyar çöpe atarız.Meyveleri koruyan kabuklar,bizide hastalıklardan korur.Meyvelere has kokular genellikle kabukta yoğunlaşmıştır.Biz ise meyvenin en kıymetli yerini çöpe atarız. Şimdi attığımız çöpleri inceliyelim:Kaynakwh webhatti.com: Şifalı çöplerimiz
ELMA KABUĞU:Hazmı kolaylaştırır,öksürük ve gripvakalarında kaynatılıp içilirse çok faydalı olur.

ELMA,ARMUT,AYVA ÇEKİRDEĞİ:Mikrop öldürücüdür,mikrobik hastalıklarda ezilip kaynatılır,balla tatlandırılarak içilirKaynakwh webhatti.com: Şifalı çöplerimiz

KİRAZ SAPI:Söktürücüdür adet söktürür,İdrar söktürür,kekikle kaynatılıp balla tatlandırılarak içilirse zayıflamaya yardımcı olur.

NAR KABUĞU: İshali keser kaynatılıp balla kaynatılıp soğuk olarak içilir.

KAVUN-KARPUZ KABUĞU: İÇ kısmı cildi temizler.güneş lekelerini giderir.kavun kabuğu et yemeklerine katılınca çabuk pişmesini sağlar.

Bu haber 1470 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ŞİFALI BİTKİLER

Kenevir kadar yararlı bir bitki neden yasak?

Kenevir kadar yararlı bir bitki neden yasak? Kenevirin bu özellikleri bilinmiyor muydu da biz petrole ve kimyasala dayalı bir medeniyet kurduk?

Kuruyemiş Yemenin Faydaları

Kuruyemiş Yemenin Faydaları Badem,Fındık içi,Ay çekirdeği,Türk kahvesi,Kuru üzüm,Hurma,Kuru Kayısı,Ceviz,Leblebi...

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Web Sitemizi Beğendiniz mi?

Tüm Anketler

NAMAZ VAKTİ

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.© 2010 www.sifanur.com