Şifanur
Gülistan
Üç Mescid
ANASAYFA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ ANKETLER ARŞİV İLETİŞİM PAYLAŞIM

BİR AYET - BİR HADİS

BİR AYET 

Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Siz içinizdekileri açığa vursanız da gizli tutsanız da Allah onunla sizi hesaba çeker. Sonra dilediğini bağışlar, dilediğine de azab eder. Allah her şeye kadirdir.(Bakara Suresi - 284)

   BİR HADİS

"Evimle minberimin arası, Cennet bahçelerinden bir bahçedir ve minberim havzımın üzerindedir." (bk. Buhârî, Fadlı Salati Mescidi Mekke, 5; Müslim, Hac, 92; Müsned, 2/36, 236, 450, 534; 4/41)

 
Fındık Yağının Faydaları

Fındık Yağının Faydaları

07 - Ocak - 2011, 16:20

Hücrelerden doku ve organlara kadar tüm yapılarda yaşlanmaya karşı doğal savunma oluşturur...

Uzmanlar, fındık yağının diğer bitkisel sıvı yağlara oranla hatırı sayılır derecede faydalarının olduğunu söyledi. Damarların sertleşmesini ve daralmasını engelleyerek kalbi koruyan fındık yağı aynı zamanda kemik erimesini de yavaşlatıyor.

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’nin (FİSKOBİRLİK) önemli iştiraklerinden biri olan Ordu Yağ Sanayi AŞ Genel Müdürü Bayrak, Giresun Gazeteciler Derneği Toplantı Salonu’nda düzenlediği basın toplantısında, fındıkta uygulamaya konulan yeni stratejisi içerisinde Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) depolarında 500 bin ton dolayında bir fındık stokunun bulunduğunu belirtti.

Bu stokun bir kısmının yağ yapılmasına başlandığını, TMO’dan 60 bin ton fındığın yağ yapılması ihalesini aldıklarını ifade eden Bayrak, şunları söyledi:

“Bu fındığın yağ yapılması için yarından itibaren düğmeye basıyoruz. Bu bizim 5-6 ay kadar hammadde stokumuzu karşılayacaktır. Bundan sonra fındık yağı artık daha kolay bulunur, daha kolay alınır ve daha ucuz olacaktır. Bunun yanı sıra fiyatlarımız ayçiçeği fiyatları seviyelerine düşmüş durumdadır.

Fındık yağının diğer bitkisel sıvı yağlara oranla hatırı sayılır fayda farkı vardır. Yağımıza güveniyoruz. Fındık yağı tartışmasız bir şekilde yeryüzünün en sağlıklı yağıdır.”

Ürettikleri ‘Çotanak” yağını Türkiye’ye pazarlar durumda olduklarını, bununla ilgili ülke çapında pazarlama ağına sahip bir firmayla anlaştıklarını kaydeden Bayrak, “Bundan sonra Hakkâri’nin en küçük beldesinden, Edirne’nin en küçük köyüne kadar ulaşmayı planlıyoruz.

Yağımızı yeni ambalajlarımızla piyasaya sürdük. Bir ve iki litrelik pet şişelerimiz yoktu. Hem daha ekonomik olması ve hem de içindeki yağın berraklığını, kalitesini göstermek istiyoruz. Halkımız fındık yağını tanısın diye, ürün ambalajlarına fındık yağının tanıtılması amaçlı etiketler de koyduk” diye konuştu.

Bayrak, fındık yağında yüzde 83 oranında oleik, yüzde 12 oranında linoleik asit, E vitamini, minerallerden kalsiyum, demir, çinko ve potasyum bulunduğunu ifade ederek, nı şöyle sıraladı…

- , daralması ve bundan kaynaklanan muhtemel kalp hastalıklarını önler.

- Vücuttaki aktiviteyi arttırır, psikososyal bir problem olan kısırlığa karşı etkilidir, üreme sistemini güçlendirir.

- Hücrelerden doku ve organlara kadar tüm yapılarda yaşlanmaya karşı doğal savunma oluşturur.

- Kanser gelişimi ve riskinde engelleyici etkisi vardır.

- Yüksek kalsiyum içerdiğinden çocukların kemik ve diş oluşumuna katkı sağlar, sonrası kemik erimesini yavaşlatır.

- Bünyesinde bulunan yüksek E vitamini alyuvarların parçalanmasını önleyerek kansızlığa karşı kuruyucu etki yapar.

Bu haber 1616 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

..F..

FINDIK YAĞI

FINDIK YAĞI .....

FESLEĞEN YAĞI

FESLEĞEN YAĞI .....

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Web Sitemizi Beğendiniz mi?

Tüm Anketler

NAMAZ VAKTİ

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.© 2010 www.sifanur.com