Şifanur
Gülistan
Üç Mescid
ANASAYFA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ ANKETLER ARŞİV İLETİŞİM PAYLAŞIM

BİR AYET - BİR HADİS

BİR AYET 

Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Siz içinizdekileri açığa vursanız da gizli tutsanız da Allah onunla sizi hesaba çeker. Sonra dilediğini bağışlar, dilediğine de azab eder. Allah her şeye kadirdir.(Bakara Suresi - 284)

   BİR HADİS

"Evimle minberimin arası, Cennet bahçelerinden bir bahçedir ve minberim havzımın üzerindedir." (bk. Buhârî, Fadlı Salati Mescidi Mekke, 5; Müslim, Hac, 92; Müsned, 2/36, 236, 450, 534; 4/41)

 
CEVİZ YAĞI

CEVİZ YAĞI

04 - Mart - 2011, 12:35

.....

Hazırlanış Şekli : Cevizgiller familyasından ceviz ağacı meyvasının yemişlerinin iç kısım zarıdır, çok besleyici bir yemiştir. Bu meyvanın %70′ i yağ ihtiva etmektedir. Bu yağ önce soğuk, sonra sıcakta sıkılması ile elde edilmektedir. Açık sarı renkli, tatlımsı lezzetli sabit bir yağdır.

İçindekiler : Bu bitkisel drog bol miktarda protein, B vitamini ve sindirilebilir şeker ihtiva etmektedir.

Faydaları : Kanı temizlemede, kanamalarda, kılcal damarları sıklaştırarak kanamayı durdurma, basuru rahatlatmada, pekliğe, dizanteriye, fazla regl kanamalarına iyi gelir. Doğal nemlendiricidir. Kuru ciltleri besler ve yumuşatır. Saç bakımında kullanılır. Saçı besler. romatizmal ağrılara iyi gelir. Bronzlaşmak için kullanılır.

Kullanılışı : Haricen; yaralara, kesiklere, mikrobik durumlara, apselere, saç dökülmesine, sinir sistemi ve adale gevşemesine oldukça faydalıdır.

Uyarı : Şeker hastalarının dikkatli kullanması tavsiye edilir.

Bu haber 1619 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

.C-Ç.

ÇÖREK OTU YAĞI

ÇÖREK OTU YAĞI .....

ÇEMEN YAĞI

ÇEMEN YAĞI .....

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Web Sitemizi Beğendiniz mi?

Tüm Anketler

NAMAZ VAKTİ

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.© 2010 www.sifanur.com