Şifanur
Gülistan
Üç Mescid
ANASAYFA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ ANKETLER ARŞİV İLETİŞİM PAYLAŞIM

BİR AYET - BİR HADİS

BİR AYET 

Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Siz içinizdekileri açığa vursanız da gizli tutsanız da Allah onunla sizi hesaba çeker. Sonra dilediğini bağışlar, dilediğine de azab eder. Allah her şeye kadirdir.(Bakara Suresi - 284)

   BİR HADİS

"Evimle minberimin arası, Cennet bahçelerinden bir bahçedir ve minberim havzımın üzerindedir." (bk. Buhârî, Fadlı Salati Mescidi Mekke, 5; Müslim, Hac, 92; Müsned, 2/36, 236, 450, 534; 4/41)

 
Nar Suyu Virüslere Karşı Koruyor

Nar Suyu Virüslere Karşı Koruyor

19 - Mart - 2011, 15:51

Şifa kaynağı olan meyvelerden nar sedef, kanser ve egzama hastalalıklarına iyi geliyor ve virüslere karşı koruyucu bir özelliği var.

Şifa kaynağı olan meyvelerden nar sedef, kanser ve egzama hastalalıklarına iyi geliyor ve virüslere karşı koruyucu bir özelliği var.
Diyarbakır Akdemir baharat kuruluşu herbalisti Cahit Gürkaş, taze nar meyvesinin çok fonksiyonlu bir gıda olduğunu belirterek sedef, kanser ve egzama hastalarının en güçlü antioksidanlarından olduğunu söyledi.

Cahit Gürkaş yaptığı açıklamada, narın şifa kaynağı olduğunu belirterek, "Nar, kalın bağırsak üzerinde iyileştirici özelliğe sahiptir. Prostat ve meme kanseri kanseri ve prostanın iyi huylu bir şekilde büyümesine, lenf kanserinde oldukça etkilidir. Kötü kolestrol damarlarını temizler. Tıkanıkları önler, damar sertliğine karşı koruyucudur.

Kan basıncını düşürür. Yüksek tansiyon hastalıkları için oldukça etkilidir. Nar yüksek doz C vitamini içermekle beraber yine aynı özellikte B vitamini, fosfor, sodyum, potasyom, magnezyum ve demir içerir. Nar çekirdeğinin yağından yapılan sabunla cilt bakım ürünleri beğeniliyor. Cildi sıklaştırmakla birlikte kırışıklığı giderir ve deriyi tazeler. Bu lezzet kaynağı olan Nar'ın insan vucuduna faydaları saymakla bitmez"

Bu haber 2146 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ŞİFALI BİTKİLER

Kenevir kadar yararlı bir bitki neden yasak?

Kenevir kadar yararlı bir bitki neden yasak? Kenevirin bu özellikleri bilinmiyor muydu da biz petrole ve kimyasala dayalı bir medeniyet kurduk?

Kuruyemiş Yemenin Faydaları

Kuruyemiş Yemenin Faydaları Badem,Fındık içi,Ay çekirdeği,Türk kahvesi,Kuru üzüm,Hurma,Kuru Kayısı,Ceviz,Leblebi...

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Web Sitemizi Beğendiniz mi?

Tüm Anketler

NAMAZ VAKTİ

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.© 2010 www.sifanur.com