Şifanur
Gülistan
Üç Mescid
ANASAYFA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ ANKETLER ARŞİV İLETİŞİM PAYLAŞIM

BİR AYET - BİR HADİS

BİR AYET 

Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Siz içinizdekileri açığa vursanız da gizli tutsanız da Allah onunla sizi hesaba çeker. Sonra dilediğini bağışlar, dilediğine de azab eder. Allah her şeye kadirdir.(Bakara Suresi - 284)

   BİR HADİS

"Evimle minberimin arası, Cennet bahçelerinden bir bahçedir ve minberim havzımın üzerindedir." (bk. Buhârî, Fadlı Salati Mescidi Mekke, 5; Müslim, Hac, 92; Müsned, 2/36, 236, 450, 534; 4/41)

 
NANE YAĞI

NANE YAĞI

06 - Nisan - 2011, 10:15

.....

Hazırlanış Biçimi : Ballıbabagillerden, mutfağımızda bolca baharat olarak kullandığımız bir bitkidir. Naneden distilasyon yöntemi ile elde edilen bir uçucu yağdır,

İçindekiler : Mentol,mentor,cadinen,pinenler,terpenler ve cineol içerir.

Faydaları : Kuvvet verici,hazmettirici,balgam söktürücü,safra söktürücü ve regl düzenleyici etkilere sahiptir.Sinirsel kökenli mide bulantılarını keser.Gaz giderici olarak kullanılır.Sinir sistemini güçlendirir ve baş ağrılarına iyi gelir.Göğüs hastalarına,astım ve nefes darlığına etkilidir.Selilüt tedavisinde kullanılır.Sinüzitte nefes açıcı özelliği vardır.Anne sütünü arttırır.Bağırsak solucanlarını temizler.Ağız sağlığını korur.Diş eti problemlerini ve ağız kokusunu giderir.Sivrisinek ve böcek sokmalarında hemen sürülürse iyi gelir.Her türlü ağrıya karşı kullanılır.

Kullanım Şekli : Günde 3 defa bir çay bardağı suya veya şekere 2-3 damla damlatılarak alınır.

                            Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır.

                            Gargara yapılır.

Uyarı : Fazlası zararlıdır.

Bu haber 1808 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

..N..

NERGİS YAĞI

NERGİS YAĞI .....

NAR YAĞI

NAR YAĞI .....

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Web Sitemizi Beğendiniz mi?

Tüm Anketler

NAMAZ VAKTİ

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.© 2010 www.sifanur.com