Şifanur
Gülistan
Üç Mescid
ANASAYFA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ ANKETLER ARŞİV İLETİŞİM PAYLAŞIM

BİR AYET - BİR HADİS

BİR AYET 

Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Siz içinizdekileri açığa vursanız da gizli tutsanız da Allah onunla sizi hesaba çeker. Sonra dilediğini bağışlar, dilediğine de azab eder. Allah her şeye kadirdir.(Bakara Suresi - 284)

   BİR HADİS

"Evimle minberimin arası, Cennet bahçelerinden bir bahçedir ve minberim havzımın üzerindedir." (bk. Buhârî, Fadlı Salati Mescidi Mekke, 5; Müslim, Hac, 92; Müsned, 2/36, 236, 450, 534; 4/41)

 
PAPATYA YAĞI

PAPATYA YAĞI

06 - Nisan - 2011, 22:27

.....

Hazırlanış Biçimi : Bileşikgiller familyasından; Nisan-Eylül aylarında çiçek açan, 25 santimetre kadar boyunda, bir yıllık otsu bir bitkidir.Papatya; yurdumuzda bolca bulunan bir bitkidir. Emiştirme ve uçucu olarak iki tür yağı bulunur. Uçucu olan yağı yurt dışından ithal edilmekte olup, bol kokulu ve kozmetik amaçlıdır.

İçindekiler : Tanen,flavon glikozitleri,bisabolol,azulen,terepen ve salisilik asit içerir.

Faydaları : Hassas ciltler için tavsiye edilir.Yumuşatıcı ve rahatlatıcıdır.Akne tedavisinde kullanılır.Problemli ciltlerde yara iyileştiricidir.Cildi besler ve pürüzleştirir.Saç dökülmesi ve saç bakımında faydalıdır.Yanıklarda(güneş yanıkları da dahil)uygulanır. Bademcik ve diş iltihabında gargara yapılır.

Kullanım Şekli : Bir çay bardağı suya 4 damla damlatılark gargara yapılır.Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır.

Uyarı :  İçilmesi sakıncalıdır.

Bu haber 1722 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

..P..

PORTAKAL YAĞI

PORTAKAL YAĞI .....

PELİNOTU YAĞI

PELİNOTU YAĞI .....

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Web Sitemizi Beğendiniz mi?

Tüm Anketler

NAMAZ VAKTİ

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.© 2010 www.sifanur.com