Şifanur
Gülistan
Üç Mescid
ANASAYFA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ ANKETLER ARŞİV İLETİŞİM PAYLAŞIM

BİR AYET - BİR HADİS

BİR AYET 

Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Siz içinizdekileri açığa vursanız da gizli tutsanız da Allah onunla sizi hesaba çeker. Sonra dilediğini bağışlar, dilediğine de azab eder. Allah her şeye kadirdir.(Bakara Suresi - 284)

   BİR HADİS

"Evimle minberimin arası, Cennet bahçelerinden bir bahçedir ve minberim havzımın üzerindedir." (bk. Buhârî, Fadlı Salati Mescidi Mekke, 5; Müslim, Hac, 92; Müsned, 2/36, 236, 450, 534; 4/41)

 
SOĞAN YAĞI

SOĞAN YAĞI

12 - Nisan - 2011, 19:09

.....

Hazırlanış Biçimi :Zambakgiller familyasından; yumrusu ve yeşil yaprakları kullanılan keskin kokulu, acı bir otsu bitkidir.  40-80 cm. kadar boylanabilen soğan, türlerine göre iki ya da çokyıllık sebze türü bir bitkidir.Yeşil ya da kuru soğan, çeşni vermek üzere salatalara, yemeklere, peynir ve sandviçlere katılır. Ayrıca soğan çorbası ve yahnisi gibi yemekleri yapılır. Türk mutfağının vazgeçilmez bir ögesidir.

İçindekiler :  İso sulfosiyanat alil,polysakkaridler,inülin.fitin,rodani dler,kversetin,kompferol,peptitler,limon ve elma asidi içermektedir.

Faydaları : İştah açıcı ve hazmettiricidir.Kan şekerini ve tansiyonu dengeler.Uyarıcı,mikrop öldürücüdür.Solunum yolu hastalıklarını önler.Balgam söktürücüdür.Öksürüğü keser.Bağırsak gazlarını giderir.Prostata faydalıdır.Nasır yumuşatıcı ve yara kapatıcıdır.

Kullanım Şekli : Günde 1 defa bir çay bardağı suya veya şekere 3 damla damlatılarak alınır.

Uyarı : Mide,bağırsak ve kolit hastalarının kullanması

Bu haber 1797 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

..S..

SUSAM YAĞI

SUSAM YAĞI .....

SEDİR AĞACI YAĞI

SEDİR AĞACI YAĞI ......

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Web Sitemizi Beğendiniz mi?

Tüm Anketler

NAMAZ VAKTİ

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.© 2010 www.sifanur.com