Şifanur
Gülistan
Üç Mescid
ANASAYFA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ ANKETLER ARŞİV İLETİŞİM PAYLAŞIM

BİR AYET - BİR HADİS

BİR AYET 

Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Siz içinizdekileri açığa vursanız da gizli tutsanız da Allah onunla sizi hesaba çeker. Sonra dilediğini bağışlar, dilediğine de azab eder. Allah her şeye kadirdir.(Bakara Suresi - 284)

   BİR HADİS

"Evimle minberimin arası, Cennet bahçelerinden bir bahçedir ve minberim havzımın üzerindedir." (bk. Buhârî, Fadlı Salati Mescidi Mekke, 5; Müslim, Hac, 92; Müsned, 2/36, 236, 450, 534; 4/41)

 
Nektarinin Faydaları

Nektarinin Faydaları

04 - Haziran - 2011, 22:35

Kas kramplarına iyi gelir ...

Nektarin şeftaliden daha sert ve daha az suludur. Nektarinin en önemli özelliği A vitamininin öncüsü olan Beta karoteni yüksek miktarda içermesidir. Aynı zamanda iyi bir C vitamini kaynağıdır da. İçindeki bazı bitkisel kimyasallar da sağlığa olumlu bir etki sağlar. Hamken tıpkı kayısı ve şeftali gibi yeşil renkte buruk ve kekremsi tattadır. Doğa ateş elamanını artırdıkça rengi sararır, kızarır ve sulanmaya başlar. Olgun meyve buzdolabında 5 güne kadar tazeliğini koruyabilir. Aslında yoğurtla karıştırılarak yendiğinde ya da müslilere katıldığında da güzel bir aroma ve katkı sağlar.

Kas kramplarına iyi gelir

Yukarıda bahsedildiği gibi içeriğinde yoğun A ve C vitaminleri içermesi, yaz ve cilt için onu değerli kılar. Aşırı olgunlaşıp tatlanmış nektarinleri diyet için kullanabilirsiniz. Nektarinin çekirdeklerini kayısı çekirdekleri gibi sakın kırıp yemeyin. Çünkü içinde midede siyanite(siyanür benzeri zararlı bir madde) dönüşen bir madde vardır. Orta boy 130-140 gram civarı bir nektarinde 67 kalori vardır ve yüzde 86’sı sudur.


Az miktarda lif olmasına karşın içinde yağ ve protein yok denecek kadar azdır. Minerallerden ise en çok dikkati çeken potasyum içeriğinin yüksek olmasıdır. Bu da onun kas kramplarına karşı yararlı bir meyve olarak karşımıza çıkartır.

Gilaburu Nektarı; Böbrek taşlarını düşürmede ve taş üremesini önlemede,
Prostatta,
Kramp çözmede,
Kramplarda ve kas gerginliklerinde,
Vücuda zararlı maddelerin atılmasında,
İdrar yolu iltihaplarında,
Kalp, tansiyon ve şekerde,
Modern tıp tedavisine ek olarak kullanılabilecek bitkisel gıda takviyesidir.

 

Bu haber 3377 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

..N..

Yeşil Nohut Revaçta!Peki Faydaları Nedir?

Yeşil Nohut Revaçta!Peki Faydaları Nedir? Taze nohutun sırrı...

Nane Neye İyi Gelir ?

Nane Neye İyi Gelir ? Bir çok yemek ve salatada kullanılan nanenin bilmediğimiz başka bir çok özelliği daha mevcut...

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Web Sitemizi Beğendiniz mi?

Tüm Anketler

NAMAZ VAKTİ

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.© 2010 www.sifanur.com