Şifanur
Gülistan
Üç Mescid
ANASAYFA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ ANKETLER ARŞİV İLETİŞİM PAYLAŞIM

BİR AYET - BİR HADİS

BİR AYET 

Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Siz içinizdekileri açığa vursanız da gizli tutsanız da Allah onunla sizi hesaba çeker. Sonra dilediğini bağışlar, dilediğine de azab eder. Allah her şeye kadirdir.(Bakara Suresi - 284)

   BİR HADİS

"Evimle minberimin arası, Cennet bahçelerinden bir bahçedir ve minberim havzımın üzerindedir." (bk. Buhârî, Fadlı Salati Mescidi Mekke, 5; Müslim, Hac, 92; Müsned, 2/36, 236, 450, 534; 4/41)

 
Ballıbaba Bitkinin Faydaları

Ballıbaba Bitkinin Faydaları

14 - Temmuz - 2011, 22:42

Sürekli kadın hastalığı çekenler ve genç kızlar, Sarı Ballıbaba çayını özellikle değerlendirmelidir. Sarı ballıbabanın hem yaprakları hem de çiçekleri bu gibi hastalıklarda kullanılmaktadır.

Dölyatağı ve adet görme düzensizlikleri için günde 2 bardak sarı ballıbaba çayı içilmek oldukça yararlıdır. Ayrıca, kan temizleyici etkisi bulunur. Sinirsel uykusuzluklar ve tüm kadın hastalıklarında başarı ile kullanılmaktadır.

‘’Ballık otu’’ da denir.Sarı ballıbaba veya beyaz ballıbaba denen çeşitleride bulunur.

Kullanılışı: Toz halindeki birkaç tatlı kaşığı ballıbaba 1 bardak suda karıştırılır ve günde 1-2 bardak içilir. Ballıbabanın çiçekleri kurutularak kullanılır.

Sürekli kadın hastalığı çekenler ve genç kızlar, Sarı Ballıbaba çayını özellikle değerlendirmelidir. Sarı ballıbabanın hem yaprakları hem de çiçekleri bu gibi hastalıklarda kullanılmaktadır.

Özellikle idrar zorluklarında, işeme sırasındaki yanmalarda, ağır böbrek hastalıklarında ve kalp ödemlerinde çok başarılı etkileri vardır. Sarı ballıbabanın yaprakları, sindirim düzensizlikleri için, sıraca ve temriyelerde kullanılmaktadır.

Böyle durumlarda, öğleden önce 1 bardak Sarı Ballıbaba çayı içilmelidir. Çıbanlarda ve varislerde Sarı Ballıbaba çayı ile kompres yapılmalıdır.
Sarı ballıbaba, yaşlı kişilerde görülen mesane felcine karşı özellikle önerilmektedir.

Bunların dışında, mesane üşütmesine ve böbrek iltihabına karşı da kullanılır. Sarı Ballıbabanın kaynama suyu ile hazırlanan oturma banyosu da çok rahatlatıcıdır.

İyileştirilemeyen böbrek büzülmelerinde ve diyalize bağlanmaya mecbur olan hastalara, sarı ballıbaba, altınbaşak ve yoğurtotu (yapışkanotu) eşit karışım çayı çok büyük faydalar sağlar.

Bu haber 3065 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

..B..

Badem Ve Mucizevi Faydaları

Badem Ve Mucizevi Faydaları Badem, bir Omega 3 kaynağı olarak; kalp ve damar dostudur...

Böğürtlenin Faydaları

Böğürtlenin Faydaları Düzenli yenen böğürtlen yaşlılıktan kaynaklanan hafıza kayıplarını önlüyor...

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Web Sitemizi Beğendiniz mi?

Tüm Anketler

NAMAZ VAKTİ

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.© 2010 www.sifanur.com