Şifanur
Gülistan
Üç Mescid
ANASAYFA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ ANKETLER ARŞİV İLETİŞİM PAYLAŞIM

BİR AYET - BİR HADİS

BİR AYET 

Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Siz içinizdekileri açığa vursanız da gizli tutsanız da Allah onunla sizi hesaba çeker. Sonra dilediğini bağışlar, dilediğine de azab eder. Allah her şeye kadirdir.(Bakara Suresi - 284)

   BİR HADİS

"Evimle minberimin arası, Cennet bahçelerinden bir bahçedir ve minberim havzımın üzerindedir." (bk. Buhârî, Fadlı Salati Mescidi Mekke, 5; Müslim, Hac, 92; Müsned, 2/36, 236, 450, 534; 4/41)

 
İncirin Faydaları

İncirin Faydaları

07 - Ağustos - 2011, 22:29

İncir diğer bütün meyvelerden daha besleyicidir. Çünkü çok kolay kana geçer ve yüzde 60 oranında şeker çok fazla miktardada içinde protein vardır...

İncir çok ama çok faydalı bir bitkidir. Türkiyemizin her yerinde yetişen bu mucizevi bitki taze veya kuru olarakta tüketilebilir.
  İncir diğer bütün meyvelerden daha besleyicidir. Çünkü çok kolay kana geçer ve yüzde 60 oranında şeker çok fazla miktardada içinde protein vardır.
İncirin özellikleri:
   İçinde bakır, kükürt, potasyum, magnezyum ve kalsiyum A, B1, B2, C vitaminleri içerir.
Önerilen Rahatsızlıklar:
   Gögüs sertliğine, boğaz kuruluğuna ve akciyere çok faydalıdır.
Bedenen ve ruhen çalışanlara güç verir ve her türlü yorgunluğu giderir. Kuru incir bademle birlikte tüketildiğinde sinirleri yatıştırır.İncir çok iyi bir damar açıcı özelliğe sahiptr ve Kanser oluşumunu önleyici bir faktöre de sahiptir.
  İncirin çok ciddi kan yapıcı özelliği de vardır. Tansiyonu dengede tutar ve cinsel gücü de arttırır.
Kullanımı: Taze Veya kuru olarak tüketilebilir. Ayrıca incir, ceviz, süt ve bademle yenildiğinde kabızlığı önler ve anne sütünü de arttırır.
Yan etkisi: Ciddi bir yan etkisi yoktur. Sadece şeker hastaları inciri çok fazla yememelidir.

Bu haber 1730 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

..İ..

Kuru İncirin Faydaları

Kuru İncirin Faydaları En yüksek lif içeriğine sahip meyvedir.Sadece 1 adet kuru incir 2 gram lif sağlamaktadır, ki bu tavsiye edilen günl...

İncir

İncir İncir herhangi bir meyve ya da sebzeye göre en yüksek lif içeriğine sahiptir...

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Web Sitemizi Beğendiniz mi?

Tüm Anketler

NAMAZ VAKTİ

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.© 2010 www.sifanur.com