Şifanur
Gülistan
Üç Mescid
ANASAYFA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ ANKETLER ARŞİV İLETİŞİM PAYLAŞIM

BİR AYET - BİR HADİS

BİR AYET 

Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Siz içinizdekileri açığa vursanız da gizli tutsanız da Allah onunla sizi hesaba çeker. Sonra dilediğini bağışlar, dilediğine de azab eder. Allah her şeye kadirdir.(Bakara Suresi - 284)

   BİR HADİS

"Evimle minberimin arası, Cennet bahçelerinden bir bahçedir ve minberim havzımın üzerindedir." (bk. Buhârî, Fadlı Salati Mescidi Mekke, 5; Müslim, Hac, 92; Müsned, 2/36, 236, 450, 534; 4/41)

 
Eyvah! Çocuğumu Şeytan mı Eğitiyor? (Ummu Reyhane)

Eyvah! Çocuğumu Şeytan mı Eğitiyor? (Ummu Reyhane)

15 - Kasım - 2011, 20:38

“Ayet ve hadisleri bırakıp batılı yazarları mı okuyorsunuz?” diye kızıyordu kimilerimiz.. Kimilerimiz...

Eyvah! Çocuğumu Şeytan mı Eğitiyor? (Ummu Reyhane)

EYVAH ÇOCUĞUMU ŞEYTAN MI EĞİTİYOR?

Allah’ın selamı, rahmeti ve bereketi üzerinize olsun..

Değerli okur kardeşimiz..
İzninizle bu kitabın hazırlanış öyküsünden kısaca bahsetmek isteriz..

Bu kitap; şeytanı gözünün önünden ayırmak istemeyenler için hazırlandı.. Evet, meleklerin kanatları, serinliği, sükuneti güven verir insana.. Ancak kendini aşırı güvende hisseden bizler için biraz telaş gerek.. Düşmanımız gözümüzün önünde durmalı ki, teçhizatımız tam olsun.. Uyanık, dinamik ve güçlü olalım..

Bu kitap; çocuk eğitimi olduğu kadar, aynı zamanda bir savaş eğitimidir de.. Niyetimiz pembe panjurlu yuvalar düşlemek değil, aslan inini andıracak yuvalara hazırlanmaktır.. Şeytanın ve dostlarının korktuğu yuvalara..

Bu kitap; bir öze dönüş çabasıdır.. Yitiklerimizi, kaybettiklerimizi yeniden bulmaya, İslam’ımızla onur duymaya doğru atılan bir adımdır..

Bu kitap; bireylerin ve ailenin kalitesini artırmayı hedeflemiştir.. Bu sebeple, sadece anne-babalar ve anne-baba adayları için değildir.. Kaliteli bir genç, kaliteli bir abla veya abi ailelerimizin ve toplumumuzun en önemli eksiklerinden biridir..

Batılı yazarların eğitim kitaplarının yutulurcasına okunduğu, müslüman yazarların kitaplarının ise, raflarda tozlandığı bir dönemdi yaşadığımız..

“Ayet ve hadisleri bırakıp batılı yazarları mı okuyorsunuz?” diye kızıyordu kimilerimiz.. Kimilerimiz; “Çocuklarımızı en güzeli bularak eğitmeliyiz” diyerek elden ele batılı yazarların kitaplarını dolaştırıyordu.. Hepimiz haklıydık kendimizce.. “Sen de haklısın hanım” diyen hocaya benziyordu halimiz..
Günümüz eğitim metotları ayet ve hadislerle birleşmeyince çok sığ kalıyordu.. İslam’dan yoksunluğumuz artıyordu sonra..

Gittikçe batılılaşıyorduk.. Özümüzü yitiriyorduk.. Tabii sadece ayet ve hadisleri okuyunca da bir şey anlamıyorduk.. Nasıl yapılacağı, nerede uygulanacağı söylenmeden, ayet ve hadislerin aktarılması da çözüm olmuyordu problemimize..

Bütün bu düşünceler ve toplum üzerindeki gözlemler yoğunlaşınca, böyle bir çalışmaya ihtiyaç duyduk...

_____________________

Geceyle gündüzün tam ortasında.. Karanlıkla aydınlığın arasında.. Küçük yatağında bir çocuk göz kapaklarını araladı.. Önce şaşkın gözleri etrafı taradı, bir an mutlu, bir an öfkeli ve hepsinden öte mü’min gözleri.. Giydiği düş gömleğinin içinden sıyırmaya çalıştı bedenini.. Ama hala kulaklarında o tırmalayan sesi Azâzil’in: Dağılın, iş başına!
Kalktı.. Perdeyi araladı.. Düşlerinin düğmelerinden hayatı araladı.. Ayın ışığı karda.. Karın beyazı ayda.. Yüzünden bir parça rüzgar geçti; öfkeli.. Bir büyük dalga geçti; alaylı..
Yeniden ilikledi düş gömleğinin düğmelerini.. Çıplak ayaklarıyla dolabına yol buldu.. Kutusunu aldı eline.. Taş dolu cam kutuyu.. Taşlar; Ebabil’in taşları.. Kudüs çocuklarının ellerinin ayasına kaderleri çizilmiş..
İbrahim.. Ta sınırların ötesinde küçük elleri taş toplayan çocuk.. Kardeşlerine umut ve yardım, cellatlarına ise kin ve nefret biriktiren çocuk.. İki kaşının arasına Hz. İbrahim’in öfke mührü vurulmuş.. Şeytanı gördüğü anda iliklerine işleyen o öfke.. Gözleri mü’min gözleri.. Gözleri Kudüs yüreği..
İbrahim’in küçük elleri, taşlı elleri, Ebabil elleri..
Önünde daha el değmemiş mahrem bir kar hikayesi..
Bir taş.. Bir delik..
Bir taş daha.. Bir gedik..
Her taş, bir baş.. Şeytanların başları..
Şimdi yüzünde ay ışığı.. Kar parıltısı..
İki kaşının arasında serinleyen öfke.. “Sen kim oluyorsun? Her bir evladını toplasan kaç edersin? O mundar ellerin kalplerimize değecek kadar güçlü mü?”
Yüzünde Azâzil’in bütün oturumlarıyla alay eden bir gülüş.. Dudaklarında Kudüs güneşi.. Gözleri Kudüs güzeli.
………………….
Ne çok şey demektir bir gece… Hayatı zindan eden geceler… Hayalleri umman eden geceler… Ancak bu gece; ne yaşadıklarınıza benzer nede yaşayacaklarınıza… Karanlık gecelerden aydınlık sabaha ulaşmak üzere, sizleri “Şeytanın Bir Gecesine” davet ediyoruz… Sadece bir gece… Ama ne gece!..
 
 
ÇOCUK EĞİTİMİ İLE İLGİLİ DEĞERLİ YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Bu haber 2025 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

FAYDALI BİLGİLER

Mavi Balinanın En Şaşırtan 25 Özelliği

Mavi Balinanın En Şaşırtan 25 Özelliği 24.Ortalama bir mavi balinanın ağırlığı ortalama 40 filin ağırlığı kadardır. Bu demektir ki mavi balinanın dili bir...

Güneşin Zararları Ve Yararları

Güneşin Zararları Ve Yararları Güneşin yararları ve zararları.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Web Sitemizi Beğendiniz mi?

Tüm Anketler

NAMAZ VAKTİ

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.© 2010 www.sifanur.com