Şifanur
Gülistan
Üç Mescid
ANASAYFA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ ANKETLER ARŞİV İLETİŞİM PAYLAŞIM

BİR AYET - BİR HADİS

BİR AYET 

Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Siz içinizdekileri açığa vursanız da gizli tutsanız da Allah onunla sizi hesaba çeker. Sonra dilediğini bağışlar, dilediğine de azab eder. Allah her şeye kadirdir.(Bakara Suresi - 284)

   BİR HADİS

"Evimle minberimin arası, Cennet bahçelerinden bir bahçedir ve minberim havzımın üzerindedir." (bk. Buhârî, Fadlı Salati Mescidi Mekke, 5; Müslim, Hac, 92; Müsned, 2/36, 236, 450, 534; 4/41)

 
Bebeğinizin Odası Hangi Renk Olmalı

Bebeğinizin Odası Hangi Renk Olmalı

20 - Şubat - 2013, 17:54

Yeni doğan bir bebeği ele adığımızda oda öncelikle onun için sakin bir rahatlama yeri almalıdır. Bazen çiftler yeni bireyin getirdiği mutlulukla kırmızı sarı gibi parlak canlı renkleri tercih ederler. Yalnızca bu..

Aileye katılacak yeni bireyi beklerken en heyecan verici ve uğraştırıcı işlerden biri de odasını hazırlamak. Bu eğlenceli görünen aslında düşünülerek yapılması gereken bir iş. Evin en küçük odası genellikle çocuk için uygun görülür. Fakat sonunda ebeveyinler çocuğun odasında oyun oynamak, öğrenmek istemediğini veya kendileriyle beraber uyumak için eliden geleni yaptığını görebilirler. İyi bir oda çocuğa uyku dışında bir çok aktivite sağlamalı ve alınan her eşya, renkler, ışık bu amacı desteklemelidir. Bu yazımızda da bebeğinizin odasının hangi renk olması gerektiğinden bahsedeceğiz.

Yeni doğan bir bebeği ele adığımızda oda öncelikle onun için sakin bir rahatlama yeri almalıdır. Bazen çiftler yeni bireyin getirdiği mutlulukla kırmızı sarı gibi parlak canlı renkleri tercih ederler. Yalnızca bu renklerin kullanımı bebekte uyku problemlerine yol açabilir. Pembe ve morun yumuşak tonlarıyla döşenmiş bir oda bebek için konfor demektir. En çok kullanılan renklerden biri olan mavi soğuk bir renk olmasına rağmen beyaz mobilyalarla birlikte iyi bir seçim.

Huzurlu bir hava sağlar, sakinleştir uykuya engel olmaz. Yeşil de en az mavi kadar rahatlamaya yardımcı olan bir renk. En ideali mavi ile yeşili kombine etmek veya ikisinin  arası ortak bir ton yakalamak.  Ayrıca koyu renk mobilya tercih ediyorsanız mor, şeftali tonları gibi yumuşak renkli objelerle odayı daha sıcak ve neşeli hale getirebilirsiniz. Son olarak harekete geçirici uyarıcı etkisinden dolayı yoğun beyaz kullanmak iyi bir seçim sayılmaz.

Temel prensip çocuklar için ne kadar uygun görünse de kırmızı turuncu sarı gibi yüksek enerjili renklerden kaçınmak. Odanız küçükse resimdeki gibi açık renkler kullanmak ve bunlara uygun güzel duvar dekorasyonları iç açıcı bir hava yaratır.

Sizde bebek odasını düzenlerken yukarıda verdiğimiz bilgilerden yararlanıp renk seçimi yapabilirsiniz.

Bu haber 2582 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

EV DEKORASYONU

Çiçek Şelalesi

Çiçek Şelalesi Fincandan dökülen çiçek görüntüsü evinize renk katacak

Kokulu Taş

Kokulu Taş kokulu taştan hediyelik çiçek

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Web Sitemizi Beğendiniz mi?

Tüm Anketler

NAMAZ VAKTİ

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.© 2010 www.sifanur.com