Şifanur
Gülistan
Üç Mescid
ANASAYFA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ ANKETLER ARŞİV İLETİŞİM PAYLAŞIM

BİR AYET - BİR HADİS

BİR AYET 

Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Siz içinizdekileri açığa vursanız da gizli tutsanız da Allah onunla sizi hesaba çeker. Sonra dilediğini bağışlar, dilediğine de azab eder. Allah her şeye kadirdir.(Bakara Suresi - 284)

   BİR HADİS

"Evimle minberimin arası, Cennet bahçelerinden bir bahçedir ve minberim havzımın üzerindedir." (bk. Buhârî, Fadlı Salati Mescidi Mekke, 5; Müslim, Hac, 92; Müsned, 2/36, 236, 450, 534; 4/41)

 
Para Harcamadan Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Para Harcamadan Dekorasyon Nasıl Yapılır?

12 - Ocak - 2013, 01:12

Kim evinizde dekorasyon için para harcamak zorundasınız diyor? Burada bazı kolay, eğlenceli ve bir kuruş harcamadan istediğiniz alanı dekore etmek için şık ve pratik fikirler mevcut...

Kim evinizde dekorasyon için para harcamak zorundasınız diyor? Burada bazı kolay, eğlenceli ve bir kuruş harcamadan istediğiniz alanı dekore etmek için şık ve pratik fikirler mevcut.

Eski boyaları kullanarak girişleri ve odaları boyayın. İç kapı, merdiven yükselticiler veya duvarların sınırlarını boyaya bilirsiniz. Ahşap sandalyeleri parlak bir renkte boyayarak ve eğlenceli bir zemin için boyamayı deneyin.


Kumaşları değiştirin. Onlar yeni kanepe veya yatak yaratabilirler. Eski minderleri atmak yerine kılıflarını değiştirin. Kumaş ya döşeme tipi belirlemek zorunda değilsiniz; çiçekli, çizgili veya karışık renkli düzenlerde eğlenceli bir hava yaratın.

Fotoğraflarınız albümlerde veya kutularda mı? Bazı fotoğrafları geri çıkartın. Çerçeveleri değiştirin ve bunları masalar, duvarlar ve konsollar üzerinde gruplayarak kullanın.

Mobilyaları yeniden düzenleyin. Bazen sadece koltuğunuzu farklı bir köşeye taşımak yeni bir atmosfer katacaktır bakan kişinin değişiklik hissedeceği bir fark yaratacak tır. Neden okuma koltuğunuzu yatak odasında pencere yanına taşımıyorsunuz?


Kurdelelerden keseceğiniz şerit parçalarını peçete halkaları oluşturmak için kullanın.

Güzel çekmece astarları oluşturmak için eski duvar kağıdı parçalarını kullanın.

Eğer size gelen eski tebrik kartlarını çekmecelerde, kutularda saklıyorsanız gizlemek yerine hepsini dışarı çıkarın ve bir pano üzerinde kümeler halinde sergileyin.

Güzel bir battaniye ya da yorgan ile yeni bir yatak başı oluşturun. Sadece yatak çerçevesi veya mevcut yatak başı üzerine düzgünce katlayın.

Çiçek dolu bir bahçeniz var mı? Taze kesilmiş çiçeklerle tüm evi bahçe haline getirmek elinizde.

Odun şömineniz yok mu? Uzayan saksı bitkileri ya da boş saksılara çeşitli yüksekliklerde blok mumlar koyarak büyük bir gruplama ile kendi şöminenizi yaratın. Çiçeklerin güneş ışığına ihtiyaç olmayanlarından tabiki.

Daha ziyade banyoda renk farklılığı yaratın. Raflar ve sepetler içinde banyo havlularını iki renk karıştırarak kullanın. Mesela cam göbeği veya turkuazı kahverengi ile birlikte deneyin.

Cam gibi malzemelerden küçük boş şişelere tek çiçek koyarak vazolar yaratmak. Biz çeşitli boyutlarda ve yükseklikte kümeler halinde yapabilirsiniz.

Sepetlerinizi dışarıya çıkarın. Dekorasyon hakkında unutmamak gereken bir noktada eskileri değerlendirmek olmalı. Eski sepetlerinizi baş ucunuza koyarak dergilik ve gazetelik yapabilirsiniz.

Bu haber 6005 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

EV DEKORASYONU

Çiçek Şelalesi

Çiçek Şelalesi Fincandan dökülen çiçek görüntüsü evinize renk katacak

Kokulu Taş

Kokulu Taş kokulu taştan hediyelik çiçek

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Web Sitemizi Beğendiniz mi?

Tüm Anketler

NAMAZ VAKTİ

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.© 2010 www.sifanur.com