Şifanur
Gülistan
Üç Mescid
ANASAYFA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ ANKETLER ARŞİV İLETİŞİM PAYLAŞIM

BİR AYET - BİR HADİS

BİR AYET 

Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Siz içinizdekileri açığa vursanız da gizli tutsanız da Allah onunla sizi hesaba çeker. Sonra dilediğini bağışlar, dilediğine de azab eder. Allah her şeye kadirdir.(Bakara Suresi - 284)

   BİR HADİS

"Evimle minberimin arası, Cennet bahçelerinden bir bahçedir ve minberim havzımın üzerindedir." (bk. Buhârî, Fadlı Salati Mescidi Mekke, 5; Müslim, Hac, 92; Müsned, 2/36, 236, 450, 534; 4/41)

 
Ağız Kokusuna Bitkisel Çözüm Kürleri

Ağız Kokusuna Bitkisel Çözüm Kürleri

04 - Şubat - 2012, 14:58

Ağız kokusu diş çürükleri, mide rahatsızlıkları, hazımsızlık, şeker hastalığı, boğaz iltihabı, ishal, kabızlık, akciğer hastalıkları gibi nedenlerle ortaya çıkar. Hastalıklar nedeniyle ağızda oluşan bakteriler

AHMET MARANKİ AĞIZ KOKUSUNA BİTKİSEL ÇÖZÜM KÜRLERİ

Ağız kokusunun çeşitli nedenleri olabilir. Ağız ve nefes kokusundan kurtulmak için öncelikle nedenleri ortadan kaldırmak gerekir. Zira ağız kokunuz geçici olarak gider fakat ağız kokusuna neden olan hastalığı tedavi etmezseniz tekrar oluşur. Ağız kokusu diş çürükleri, mide rahatsızlıkları, hazımsızlık, şeker hastalığı, boğaz iltihabı, ishal, kabızlık, akciğer hastalıkları gibi nedenlerle ortaya çıkar. Hastalıklar nedeniyle ağızda oluşan bakteriler ağız koksuna neden olur. Bunun yanında soğan sarımsak yemek gibi geçici ağız ve nefes kokularıda olabilir. Ağız ve nefes kokusundan kurtulmak için Prof. Dr. Ahmet Maranki şifalı bitkiler ile hazırlanan kürler öneriyor. Şifalı bitkiler ağız kokusuna çözüm olur diyor. Ağız kokusundan nasıl kurtulabilirim diyorsanız işte çözüm yöntemleri:

Ahmet Maranki Ağız Kokusuna Bitkisel Çözüm:

* Balın içine biraz sirke koyun, ağzınızda biraz tuttuktan sonra yutun.
* Defne yaprağıyla, pırasa yaprağını bir havanda ezin, bununla dişlerinizi ovalayın.
* Ardıç tohumunu ister yutun, isterseniz çiğneyin nefesinizdeki kötü kokuyu yok edecektir.
* Birkaç tane karanfili ağzınıza alın, ağzınızda biraz bekletip sonra çiğneyin.
* Yarım litre suya, iki üç kaşık dereotu tohumu yada yaprağını koyup kaynatın, için.
* Yarım litre suyun içine 50, 60 gr kişnişi koyun 4-5 dak kaynatın, süzüp ya için yada gargara yapın.
* Yarım litre suya 2-3 çay kaşığı anason tohumu koyun, 3-5 dak kaynatın, süzdükten sonra isterseniz için, isterseniz gargara yapın.

Ahmet Maranki Ağız Kokusuna iyi gelen bitkiler:

Nane:

Ağız kokuları için önerilen bitkilerin belkide en önemlisi nane çayıdır. Kendine özgü bir kokusu olan nane yağı, aynı zamanda güçlüde bir antiseptiktir. Bunun yanı sıra toksik bir maddedir. İçilmesi önerilmez.

Dereotu:

Dereotu tohumu çiğnendiği zaman ağız kokusunu alır. Dereotunda bol klorofil vardır. Hamile bayanların düzenli olarak dereotu tüketmesi önerilmez.

Maydanoz:

Yemek sonrası maydanoz tüketildiğinde nefes temizlenir, ağız kokusu giderilir. Koyu yeşil maydanoz tüketimi önerilir. Maydanoz klorofil bakımından oldukça zengindir.

Karanfil:

Karanfil yağı çok etkili bir anti bakteriyeldir. Ağızlarının temiz kokmasını isteyen insanlar karanfil çiğneyebilirler.

Adaçayı:
Adaçayının çayını yapıp, günde birkaç kez ağzımızı çarkaladığımızda hem ağız yaralarına, hemde ağız kokusuna iyi gelecektir. Adaçayı nane yada maydanoz gibi nefes açıcı özelliğe sahiptir.

Anason :

Yarım litre suda birkaç çay kaşığı anason tohumunu 4-5 dakika kaynatın. Bu karışımı ister içerek, ister ağzınızı yıkayarak tüketebilirsiniz. Anason mükemmel bir nefes açıcıdır.
kaynak:maranki.com

Bu haber 1885 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ŞİFALI BİTKİLER

Kenevir kadar yararlı bir bitki neden yasak?

Kenevir kadar yararlı bir bitki neden yasak? Kenevirin bu özellikleri bilinmiyor muydu da biz petrole ve kimyasala dayalı bir medeniyet kurduk?

Kuruyemiş Yemenin Faydaları

Kuruyemiş Yemenin Faydaları Badem,Fındık içi,Ay çekirdeği,Türk kahvesi,Kuru üzüm,Hurma,Kuru Kayısı,Ceviz,Leblebi...

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Web Sitemizi Beğendiniz mi?

Tüm Anketler

NAMAZ VAKTİ

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.© 2010 www.sifanur.com