Şifanur
Gülistan
Üç Mescid
ANASAYFA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ ANKETLER ARŞİV İLETİŞİM PAYLAŞIM

BİR AYET - BİR HADİS

BİR AYET 

Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Siz içinizdekileri açığa vursanız da gizli tutsanız da Allah onunla sizi hesaba çeker. Sonra dilediğini bağışlar, dilediğine de azab eder. Allah her şeye kadirdir.(Bakara Suresi - 284)

   BİR HADİS

"Evimle minberimin arası, Cennet bahçelerinden bir bahçedir ve minberim havzımın üzerindedir." (bk. Buhârî, Fadlı Salati Mescidi Mekke, 5; Müslim, Hac, 92; Müsned, 2/36, 236, 450, 534; 4/41)

 
Banyo Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyo Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

09 - Şubat - 2012, 21:19

Şunu söylemeliyim ki banyonuz da dekorasyon konusunda eğer seçtikleriniz gerçekten para vermeye değerse vermekten kaçınmayın çünkü banyo dekorasyonu sık değişen bir şey değildir. Bunun yanında istediklerinize her zaman yüklü miktar ödeyerek ulaşacaksınız diye bir kaide yok

Banyo evimizin önemli ve en sık kullanılan mekanlarından biridir ve banyo da rahatlık önemlidir, ön planda olmalıdır. Bundan dolayı kişiler banyolarının dekorasyonlarına özen gösterirler, ev dekorasyonunda dekorasyonun bütünlüğü konusunda biraz arka planda kalsa bile kullanış açısından önemli bir yere sahiptir. Bundan dolayı banyonuzu dekore ederken doğru seçimler yapmanız daha uzun vadede sizin için önem teşkil eder.

Öncelikle banyo dekorasyonu için çok yüklü miktarlarda para ödemenize gerek yok. Önemli olan sizin nasıl bir şey istediğiniz, dekorasyon konusunun bütününde ne istediğinize dikkat etmeniz önemlidir. Eğer siz tam olarak ne istediğinizi ve hangi kriterlere uygun objeler aradığınıza karar verirseniz hem zaman harcamaz hem de yanlış seçim yaparak pişman olmazsınız. Bu yüzden ne tür bir banyo hayal ettiğinize karar verin. Şunu söylemeliyim ki banyonuz da dekorasyon konusunda eğer seçtikleriniz gerçekten para vermeye değerse vermekten kaçınmayın çünkü banyo dekorasyonu sık değişen bir şey değildir. Bunun yanında istediklerinize her zaman yüklü miktar ödeyerek ulaşacaksınız diye bir kaide yok, özgün tasarım fikirleriyle uygun fiyatlara da banyonuzu dekore edebilirsiniz

Bunları düşündükten sonra banyo dekorasyonunda nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda püf noktalarını vermeye başlayalım. Öncelikle banyonuzun dekorasyonunu banyonuzun alanına göre tercih edin. Banyonuzda asma klozet gibi ürünleri kullanmanız yer tasarrufu açısından önemlidir. Yer kaplamaları seçiminde ise açık tonda renkler kullanmaya özen gösterin, banyo ferahlık ve rahatlığın adresidir bundan dolayı açık renk kullanımı her zaman doğru tercih olacaktır. Yer Kaplamalarında uyguladığınız açık renk kavramını tavanda da uygulayabilirsiniz göz yormayan ve mekanda aydınlığı tetikleyen renkler önemlidir.
 

Banyonuzda kullanacağınız taşların doğal taşlar olmasına dikkat edin, bu banyonuzun sade ama ferah olduğunun göstergesi olacaktır. Ayrıca çeşitli seramiklerde canlı renkler kullanarak banyonuza canlılık katabilirsiniz. Banyonuzda ayna kullanmaya özen gösterin aynayı seçerken banyonuzun alanına göre seçim yapmaya özen gösterin yani banyonuzda ayaklı ayna kullanacaksanız alanınızın geniş olması gerekir. Aksi takdirde problem yaşayabilirsiniz. Bunların dışında banyonuzda kullanacağınız dolaplarında önemi büyüktür. Sade ama şık dolaplar da yine canlı renkler kullanarak harikalar yaratabilirsiniz. Ayrıca banyonuzda ufak aksesuarlar ile sadece size özgün dekorasyon tasarımları yaratabilir, banyonuza ayrı bir hava katabilirsiniz.

Banyo dolabı seçiminde neler dikkat etmeliyiz. Banyo dolapları suntalamdan yada MDF den yapılabilir. Banyolar nemli ortamlardır. Buradaki rutubet mobilyaya zarar verir. Bunun önüne uzun vadede geçmek imkansızdır. Ama kısa vadede yani 5-10 yıla kadar dayanıklı mobilya için lake boyalı banyo dolapları daha akıllıcadır. MDF yapı itibari ile daha sıkı bir yayıya sahiptir. Lake boya malzemeleri de bunu korumada daha dayanıklıdır. Hem şık hem de sağlam banyo dolapları için lake boyayı öneriyoruz.

Bu haber 3579 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

EV DEKORASYONU

Çiçek Şelalesi

Çiçek Şelalesi Fincandan dökülen çiçek görüntüsü evinize renk katacak

Kokulu Taş

Kokulu Taş kokulu taştan hediyelik çiçek

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Web Sitemizi Beğendiniz mi?

Tüm Anketler

NAMAZ VAKTİ

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.© 2010 www.sifanur.com