Şifanur
Gülistan
Üç Mescid
ANASAYFA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ ANKETLER ARŞİV İLETİŞİM PAYLAŞIM

BİR AYET - BİR HADİS

BİR AYET 

Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Siz içinizdekileri açığa vursanız da gizli tutsanız da Allah onunla sizi hesaba çeker. Sonra dilediğini bağışlar, dilediğine de azab eder. Allah her şeye kadirdir.(Bakara Suresi - 284)

   BİR HADİS

"Evimle minberimin arası, Cennet bahçelerinden bir bahçedir ve minberim havzımın üzerindedir." (bk. Buhârî, Fadlı Salati Mescidi Mekke, 5; Müslim, Hac, 92; Müsned, 2/36, 236, 450, 534; 4/41)

 
Kemoterapinin Yan Etkilerine üzümle tedavi

Kemoterapinin Yan Etkilerine üzümle tedavi

23 - Şubat - 2012, 16:11

Çukurova Üniversitesi Tıbbi Bilimler Araştırma ve Uygulama Merkezi Sorumlu Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Yusuf Kenan Dağlıoğlu ise deneyi 70 fare (rat) üzerinde yaptıklarını ifade ederek..

Türk bilim adamları, kanser hastalarını sevindirecek bir formül buldu. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atila Tanyeli başkanlığındaki ekip, doğal çekirdekli üzüm konsantresinin, kanser tedavisinde kullanılan ilaçların bağırsaklarda oluşan yan etkilerini tamamen giderdiğini belirledi. Farelerde yapılan deneylerde ürünün aynı zamanda hücreleri de yenilediği görüldü.

Çukurova Üniversitesi Tıbbi Bilimler Araştırma ve Uygulama Merkezi Sorumlu Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Yusuf Kenan Dağlıoğlu ise deneyi 70 fare (rat) üzerinde yaptıklarını ifade ederek, "Araştırmalar sonucunda ürünün çok güçlü antioksidan özelliği taşıdığını gördük. Ürünü denediğimiz farelerde ölen doku hücreleri yenilendi, kandaki demir miktarı yükseldi." dedi. Dağlıoğlu, günlük hayatta sağlıklı insanların da üzümü tüketirken çekirdeklerini de çiğneyerek yemelerini tavsiye etti.

samanyolu haber

Bu haber 2285 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SİZDEN GELENLER

Annemin kendi ceyizinden dantel ornekleri (Sizden Gelenler)

Annemin kendi ceyizinden dantel ornekleri (Sizden Gelenler) bu orneklerden oda takimi,mutfak takimi, pike takimi,havlu kenarlari istege bagli hersey yapilir SORU YADA SIPARIS ...

Sizden Gelenler (Ebru Hanım)

Sizden Gelenler (Ebru Hanım) küçük havlu ve yazma kenarı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Web Sitemizi Beğendiniz mi?

Tüm Anketler

NAMAZ VAKTİ

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.© 2010 www.sifanur.com