Şifanur
Gülistan
Üç Mescid
ANASAYFA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ ANKETLER ARŞİV İLETİŞİM PAYLAŞIM

BİR AYET - BİR HADİS

BİR AYET 

Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Siz içinizdekileri açığa vursanız da gizli tutsanız da Allah onunla sizi hesaba çeker. Sonra dilediğini bağışlar, dilediğine de azab eder. Allah her şeye kadirdir.(Bakara Suresi - 284)

   BİR HADİS

"Evimle minberimin arası, Cennet bahçelerinden bir bahçedir ve minberim havzımın üzerindedir." (bk. Buhârî, Fadlı Salati Mescidi Mekke, 5; Müslim, Hac, 92; Müsned, 2/36, 236, 450, 534; 4/41)

 
Kirpik Uzatmak İçin Badem Yağı

Kirpik Uzatmak İçin Badem Yağı

12 - Nisan - 2013, 19:43

Doğal yollardan sağlıklı ve güzel kirpiklere sahip olmak isteyenler için Badem yağı...

Badem yağ olarak acı badem yağı ve tatlı badem yağı olarak ikiye ayrılır. Dünyada en çok kullanılan yağ tatlı badem yağıdır. Tatlı badem yağı, çok önemli bir e vitamini kaynağıdır. Ayrıca Badem yağının yapısında kalsiyum, demir, magnezyum, manganez, potasyum ve çinko bulunmaktadır.

Kaşları yanan ya da bir şekilde dökülmüş kişilerin periyodik olarak kaşlarına badem yağı sürmesi çok başarılı sonuçlar verdiği bilinmektedir. Badem yağı haricen uygulandığında, saç, sakal ve bıyıkların daha gür ve sağlıklı olmasını sağlar.

Kirpikler

Gözkapağı kenarına dizilmiş kıllara kirpik adı verilmektedir. Kirpikler dışarıdan gelen böcekler ve tozlara karşı gözü korumaktadırlar. İnsanlarda kirpik rahimde bulundukları 22 ile 26. haftalar arasında gelişir.
Kaş Kirpik özellikle kadın güzelliğinin vazgeçilmezlerindendir. Kaş ve kirpik bakımı bu yüzden çok önemlidir.
Kirpikler de saçlar gibidir, belli dönemlerde dökülürler. Fakat dökülenlerin yerine yenileri çıkmaktadır. İyi bir kirpik bakımı, kirpiklerin daha sağlıklı olmalarını sağlar. Kirpik döküldüğünde yenisinin uzaması oldukça uzun zaman alır. Bu yüzden yapılması gereken en önemli şey kirpiklerin daha geç dökülmesini sağlamaktır. Piyasada mucizevi vaatleri olan kirpik uzatıcı ürünler bulunmakla birlikte, daha çok satış amaçlı üretilir ve yüksek fiyatlara pazarlanırlar, bilimsel bir yanları bulunmamaktadır.
Kirpik bakımı için bilinen en etkili maddeler, Hint yağı ve badem yağıdır. Özellikle Hint yağı geleneksel olarak kullanılan en etkili bakım yağıdır, boş bir rimel kutusuna koyacağınız Hint yağını kirpiklerinize uygulayarak oldukça etkili bir bakım sağlarsınız.

Kirpik uzatmak için badem yağı

Badem yağı ile kirpik bakımı yapmak, zahmetlerine rağmen olumlu sonuçlar vermektedir. kirpik bakımında badem yağı kullanmak için boş bir rimel kutusundan faydalanabilirsiniz.

kirpiklerinize sabah akşam badem yağı uygulayabilirsiniz, ama gözlerinize kaçırmamaya özen gösterin. Badem yağının kirpiklerin bakımı ve düzenli uzamasına faydaları bilinmektedir. bu faydaları maksimum düzeyde tutmak için muhakkak orjinal badem yağı kullanmanızda fayda vardır.

Ayrıca kirpik dökülmesi ve kirpik iltihabı gibi durumlar yaşamaktaysanız, doğrudan bir hekime muayene olmanızda çok büyük fayda vardır, kirpik dökülmesi, kirpik uzaması vb. kirpik sorunlarında sağdan soldan duyduklarınız yerine hekim kontrolü en doğru yoldur.

Bu haber 2520 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

..B..

  • Bu kategoriye henüz haber eklenmedi.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Web Sitemizi Beğendiniz mi?

Tüm Anketler

NAMAZ VAKTİ

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.© 2010 www.sifanur.com