Şifanur
Gülistan
Üç Mescid
ANASAYFA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ ANKETLER ARŞİV İLETİŞİM PAYLAŞIM

BİR AYET - BİR HADİS

BİR AYET 

Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Siz içinizdekileri açığa vursanız da gizli tutsanız da Allah onunla sizi hesaba çeker. Sonra dilediğini bağışlar, dilediğine de azab eder. Allah her şeye kadirdir.(Bakara Suresi - 284)

   BİR HADİS

"Evimle minberimin arası, Cennet bahçelerinden bir bahçedir ve minberim havzımın üzerindedir." (bk. Buhârî, Fadlı Salati Mescidi Mekke, 5; Müslim, Hac, 92; Müsned, 2/36, 236, 450, 534; 4/41)

 
Kırmızı Muz

Kırmızı Muz

04 - Mayıs - 2013, 21:03

Allah'ın yarattığı harikalardan sadece biri... Kırmızı muz normal olarak yetiştirilen sarı olarak tüketilen muzdan daha küçük olup kabuğu koyu kırmızı veya mor renklidir.

KIRMIZI MUZ
 


Kırmızı muz normal olarak yetiştirilen sarı olarak tüketilen muzdan daha küçük olup kabuğu koyu kırmızı veya mor renklidir.Hafif ahududu aroması ile sarı muz aroması arasında ve pembe kremsi bir yapıdadır.Tat olarak normal sarı muz olarak tüketilen muza yakındır.Kırmızı muz yetiştiriciliği ve tüketimi Orta Amerika ‘da çok yaygın ve favori durumdadır.Ülkemizde geniş bir yetiştirme alanına sahip olmayıp deneme ve hobi şeklinde yetiştiriciliği yapılmaktadır.
Kırmızı muzun olgunluğu derin mor rengin koyuluğuna bağlı olup,renk açıksa olgun değildir.Olgunlaştırma diğer sarı olarak tüketilen muz çeşitlerinde olduğu gibi yapılmaktadır.Kırmızı muz çeşitleri özel Pazar ve hipermarketlerde ilgilisine hitap edecek şekilde pazarlanmaktadır.Diğer sarı muz çeşitlerinin değerlendirildiği gibi değerlendirilerek tüketime sunulmaktadır.Muz meyvesi içinde bulunan vitaminler,mineraller ve potasyum bakımından sarı olarak tüketilenlerden farkı yoktur.Çips,marmelat,çukulatalı vs. şekillerinde gıda işleme tesislerinde işlenmek suretiyle tüketiciyle buluşturulmaktadır.Özellikle muz unu olarak tüketimi daha rağbet görmektedir.

Bu haber 4432 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

..K..

Kişnişin Faydaları

Kişnişin Faydaları omatizma ve iltihaplı eklem ağrısı için bulunmaz bir nimettir. Kişnişte bulunan kalsiyumla birlikte diğer etken bil...

Kavunun Faydaları

Kavunun Faydaları Yaz meyvelerinden kavun, kansızlığı giderme ve idrar söktürme yanında, sinirleri yatıştırmada da etkili.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Web Sitemizi Beğendiniz mi?

Tüm Anketler

NAMAZ VAKTİ

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.© 2010 www.sifanur.com