Şifanur
Gülistan
Üç Mescid
ANASAYFA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ ANKETLER ARŞİV İLETİŞİM PAYLAŞIM

BİR AYET - BİR HADİS

BİR AYET 

Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Siz içinizdekileri açığa vursanız da gizli tutsanız da Allah onunla sizi hesaba çeker. Sonra dilediğini bağışlar, dilediğine de azab eder. Allah her şeye kadirdir.(Bakara Suresi - 284)

   BİR HADİS

"Evimle minberimin arası, Cennet bahçelerinden bir bahçedir ve minberim havzımın üzerindedir." (bk. Buhârî, Fadlı Salati Mescidi Mekke, 5; Müslim, Hac, 92; Müsned, 2/36, 236, 450, 534; 4/41)

 
Roka Tohumu Yağı

Roka Tohumu Yağı

11 - Eylül - 2013, 14:01

Roka yağı düşük kolestrol içeriğiyle kalp ve damar sağlığını destekler. Omega 3 vücuttaki ...

100% doğal ve 100% katkısız olan roka yağı Kalsiyum, Magnezyum, Potasyum, Manganez, Fosfor, Demir, Bakır, Çinko minerallerince zengindir.
Roka Yağı içeriğinde 67 den fazla uçucu yağ bileşiklerini ihtiva eder. Önemli yağ bileşenlerinin dağılımı şu şekildedir.

Omega 9          %70
Omega 6          %9
Omega 3          %14
Doğmuş yağlar  %5

Roka yağı düşük kolestrol içeriğiyle kalp ve damar sağlığını destekler. Omega 3 vücuttaki trigliserit denilen yağ moleküllerinin de yıkımına yardım ettiği için kolestrolü düşürmede doğrudan etkilidir. Bu da kalp krizi riskini, kalp ve damar hastalıkları riskini oldukça azaltan bir faktördür. Son yıllarda yapılan araştırmalar Omega 3 ve 9 un göz, cilt, beyin ve sperm hücrelerine ve kan şekeri seviyesini dengede tutmaya olumlu etkileri olduğunu göstermektedir.

Roka yağı saç dökülmesi, cinsel isteksizlik, karamsarlık, ülser, hazımsızlık, sindirim sistemi problemleri, karaciğer ve dalak rahatsızlıkları, sarılık ve bakteriel enfeksiyonlara karşı gıda takviyesi olarak kullanılabilir. Bağışıklık sitemini güçlendirebilir, vücuda kuvvet verebilir. Zararlı maddelerin vücuttan atılmasına, safrayı boşaltmaya ve kanın temizlenmesine yardım edebilir.

Bu haber 2876 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

..R..

ROSEMARY(BİBERİYE) YAĞI

ROSEMARY(BİBERİYE) YAĞI .....

REZENE YAĞI

REZENE YAĞI .....

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Web Sitemizi Beğendiniz mi?

Tüm Anketler

NAMAZ VAKTİ

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.© 2010 www.sifanur.com