Şifanur
Gülistan
Üç Mescid
ANASAYFA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ ANKETLER ARŞİV İLETİŞİM PAYLAŞIM

BİR AYET - BİR HADİS

BİR AYET 

Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Siz içinizdekileri açığa vursanız da gizli tutsanız da Allah onunla sizi hesaba çeker. Sonra dilediğini bağışlar, dilediğine de azab eder. Allah her şeye kadirdir.(Bakara Suresi - 284)

   BİR HADİS

"Evimle minberimin arası, Cennet bahçelerinden bir bahçedir ve minberim havzımın üzerindedir." (bk. Buhârî, Fadlı Salati Mescidi Mekke, 5; Müslim, Hac, 92; Müsned, 2/36, 236, 450, 534; 4/41)

 
LGP’li Arabalarda Yakıt Tasarrufu Nasıl Sağlanır ?

LGP’li Arabalarda Yakıt Tasarrufu Nasıl Sağlanır ?

22 - Ağustos - 2014, 13:50

Benzinli araçların tüp takılarak yakıt sisteminin değiştirilmesi sonucu LGP’li araçlar ortaya çıkmıştır.

Araçların periyodik bakımlarını aksatmadan yaptırmanız gereklidir. Benzinlide doğru çalışan, yakıt ekonomisini etkileyen hususlar aynı şekilde LPG’li araçlarda da etkisini gösterecektir. LPG’li araçlarda en önemli hususlardan bir tanesi gaz kaçağıdır. Periyodik bakımlarında kaçak olup olmadığı kontrol edilmelidir. Eğer kaçak varsa buzlanacağını aklınızdan çıkarmayın, bunu sürücülerin bilmesi gerekir.

LPG’li araçlarda öncelikle benzin kullanıma sokulur, bu şekilde bir müddet kullandıktan sonra LGP’ye geçiş yapılır. Bu araçlarda fazla yüklerden kurtulmak gerekir. Fazla yük yakıt tasarrufu ile zıttır. Gaz ayarları yumuşuk olmalı, fren ve direksiyon ayarlarının tam olması gerekir. LPG en ucuz yakıt olduğundan sürücüler sonuna kadar gaza basar ve dikkat etmezler. Benzinli ve dizel araçlarda dikkat edildiği gibi tüp yakıt kullananlarda da bu hususlara dikkat edilse çok iyi tasarruf sağlanır.

Bu haber 1408 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Püf Noktalar

Evde İşinize Yarayacak Püf Noktalar

Evde İşinize Yarayacak Püf Noktalar Değersiz olarak gördüğünüz limon kabuklarını güneşli bir yere koyup kurutursanız, özellikle isli ve yağlı mutfak eş...

Evde Doğalgaz Tasarrufu Nasıl Sağlanır ?

Evde Doğalgaz Tasarrufu Nasıl Sağlanır ? Evde Doğalgaz Tasarrufu Nasıl Sağlanır ?

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Web Sitemizi Beğendiniz mi?

Tüm Anketler

NAMAZ VAKTİ

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.© 2010 www.sifanur.com