Şifanur
Gülistan
Üç Mescid
ANASAYFA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ ANKETLER ARŞİV İLETİŞİM PAYLAŞIM

BİR AYET - BİR HADİS

BİR AYET 

Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Siz içinizdekileri açığa vursanız da gizli tutsanız da Allah onunla sizi hesaba çeker. Sonra dilediğini bağışlar, dilediğine de azab eder. Allah her şeye kadirdir.(Bakara Suresi - 284)

   BİR HADİS

"Evimle minberimin arası, Cennet bahçelerinden bir bahçedir ve minberim havzımın üzerindedir." (bk. Buhârî, Fadlı Salati Mescidi Mekke, 5; Müslim, Hac, 92; Müsned, 2/36, 236, 450, 534; 4/41)

 
Sindrella Çiçeği

Sindrella Çiçeği

17 - Mayıs - 2015, 22:51

MASALIMSI BİR ÇİÇEK SİNDİRELLA

Asıl adı sinerelya ( cineraria ) olan bu çiçeğe halk arasında ve çiçekçilerde  daha çok 'Sindirella' denmektedir. Adını aldığı masal kahramanı gibi ( Sindirella / Külkedisi ) son derece güzel ve büyüleyicidir.Mevsimlik bir bir çiçek olan sinerelya  papatyagiller ( Asteraceae ) familyasındandır. Anavatanı Kanarya Adaları ( İspanya )  olan bu bitki, hemen hemen tüm renklerde çiçek açan ender bitkilerden biridir.Tohumları değişik zamanlarda ekilerek istenilen zamanlarda  çiçek açması sağlanmaktadır.Sinerelyalar bir sap üzerinde papatya şeklinde demet halinde ( birleşik) çiçekler açar. Fazla sıcağı,soğuğu  ve güneşi sevmez, aydınlık ama direk güneş görmeyen serin  yerleri sever,toprağının ise devamlı nemli tutulmasını ister.
Oldukça nazik bir çiçek olan sinerelya kapalı alanlardan çok açık alanlarda,bahçelerde  daha iyi gelişmektedir..
Sinerelya kolay ve çabuk  yetişmesi ve çok güzel olması  nedeniyle daha çok hediye  amacı ile  yetiştirilmekte ve satılmaktadır ( Saksıda ).Sinerelya  tohumdan yetiştirilmektedir Çiçeği solunca tohumları olgunlaşıncaya kadar bir kenarda tutulur ve  daha sonra da  sökülür.

Bu haber 3041 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ÇİÇEK BAHÇESİ

Kasımpatı (Krizantem) Bakımı ve Sulaması

Kasımpatı (Krizantem) Bakımı ve Sulaması Krizantem çiçeği yada Kasımpatı çiçeği olarakta bilinen bu çiçeğin hemen hemen 30 a yakın türe kadar ulaşılan cinsl...

Yeni İğne Oyası Modelleri

Yeni İğne Oyası Modelleri En Güzel İğne Oyası Modelleri Elazığ'dan

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Web Sitemizi Beğendiniz mi?

Tüm Anketler

NAMAZ VAKTİ

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.© 2010 www.sifanur.com