Şifanur
Gülistan
Üç Mescid
ANASAYFA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ ANKETLER ARŞİV İLETİŞİM PAYLAŞIM

BİR AYET - BİR HADİS

BİR AYET 

Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Siz içinizdekileri açığa vursanız da gizli tutsanız da Allah onunla sizi hesaba çeker. Sonra dilediğini bağışlar, dilediğine de azab eder. Allah her şeye kadirdir.(Bakara Suresi - 284)

   BİR HADİS

"Evimle minberimin arası, Cennet bahçelerinden bir bahçedir ve minberim havzımın üzerindedir." (bk. Buhârî, Fadlı Salati Mescidi Mekke, 5; Müslim, Hac, 92; Müsned, 2/36, 236, 450, 534; 4/41)

 
Bebek Bakımında Tamamen Doğal Pişik Kremi Tarifleri

Bebek Bakımında Tamamen Doğal Pişik Kremi Tarifleri

16 - Mart - 2017, 13:10

Anneler için dert olan, ancak kortizonlu veya mantar ilaçları ile geçebilen pişikler için etkili, doğal ve basit krem tariflerini sizler için derledik.

Doğal Kil'den yapılan basit bir uygulama ile inatçı pişiklerde etkili çözüm.

  1. Kolaylıkla bulabileceğimiz, internetten siparişle dahi alabileceğimiz Doğal Kil'i teflon tavada 5-10 dakika ısıtıyoruz.
  2. Sonra başka bir kapta azar azar su ilave ederek Kil'i eritip krem haline getriyoruz.
  3. Pişik olan bölgeye ince bir tabaka sürüyoruz ve inanın kısa bir süre sonra iyileşiyor. 

 

Uygulamayı fazla bekleterek cildin gerilmesini engelemek için bir dahaki bezi açtığınızda temizleyebilirisniz.

Pişik iyileşene kadar sürmeye devam edin.

 

Hindistan Cevizi Yağı Kremi,'den yapabileceğimiz krem.

Doğal pişik kremi olarak Hindistan Cevizi Yağı'nı kullanabilirsiniz. Bu Krem Karışımı için malzemeler ve uygulama şöyledit;


  • 4 Çorba Kaşığı Hindistan Cevizi Yağı katı
  • 1 Çorba Kaşığı Kil
  • 1 Çorba Kaşığı Sızma Zeytin Yağı

Malzemleri temiz ve çukur cam bir kapta benmari usulü eritip iyice karıştırın. Katılığını ayarlamak için Kil miktarını arttırıp azaltabilirsiniz.

Not: Bu karışımda esasen Çinko Oksit (zinc oxide) kullanılabilmektedir. Çinko oksit zararsız ve hatta vücudumuzda (ciltteki enfeksiyonları ve mikropları öldürücü ve  gelişmelerini önleyici bir üründür. Şeker hastalığından dolayı oluşan yaralar, yatak yaraları, meme başı çatlakları, enfeksiyona bağlı olmayan yara ve yanıklar, güneş yanıkları, isilik, böcek sokmaları, el çatlakları, meme başı çatlakları, anüs çatlakları,  pişikler  ve cilt tahrişlerinde) kullanabileceğimiz ,tüm cilt kremlerinde pişik kremlerinde kullanılan bir üründür.

Eğer pişik inatçı ise;

  • 4 Çorba Kaşık (tıbbi) Çinko Oksit (eczanelerden temin edebilirsiniz).

ilave ederek kreminizi tamamlayabilirsiniz. tüm karışımı uygun bir kavanoza koyarak buzdolabında katılaşmasını bekleyiniz.

Bebeğinizin tüm pişik problemlerinde, sizin ve ailenizin tüm bireylerinde, ciltteki yaralar, yanıklar, çatlaklar, böcek sokmaları ve diğer tip rahatsızlıklarda da kullanabilirsiniz.

 

*Aslında bu kremler pişikleri kısa sürede yok etsede pişik oluşmaması için aşağıdaki konulara dikkat edersek çok daha rahat ederiz...

  1. Alt bezi temizliğinde ıslak mendil kullanımı pişik oluşumuna yol açar pamuk kullanarak bunun önüne geçebiliriz
  2. Hijyen çok önemlidir. Hijyene çok dikkat etmeliyiz.
  3. Alt bezi uzun süre bebeğin üzerinde kalmamalı sık değiştirilmelidir.

DİKKAT! Bu uygulamalar ve tavsiyeler Koruyucu Hekimlik kapsamında  basit pişik ve cilt tahrişleri içindir, bu ve benzeri uygulamalara güvenerek bebeğinizi Doktora götürmekten veya reçetelediği ürünleri kullanmaktan kaçınmayınız. 

Sağlıklı Günler Dileriz...

http://www.sincanmedikal.com/Hbr-4-Evde-Dogal-Pisik-Kremi-Yapimi.html

Bu haber 671 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Çocuk Sağlığı

Eyvah! Çocuğum Karıncadan Bile Korkuyor

Eyvah! Çocuğum Karıncadan Bile Korkuyor Bir nesil öncesinin eline alıp oynadığı karıncalardan şimdiki çocuklar korkuyor; uğur böceğine dokunamıyor, inek &#...

Çocuğun Geleceği Kararmasın

Çocuğun Geleceği Kararmasın Çocuklukta gereken tedaviyi görmeyen göz bozuklukları, ömür boyu süren görme sorununa neden olabilir.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Web Sitemizi Beğendiniz mi?

Tüm Anketler

NAMAZ VAKTİ

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.© 2010 www.sifanur.com