Şifanur
Gülistan
Üç Mescid
ANASAYFA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ ANKETLER ARŞİV İLETİŞİM PAYLAŞIM

BİR AYET - BİR HADİS

BİR AYET 

Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Siz içinizdekileri açığa vursanız da gizli tutsanız da Allah onunla sizi hesaba çeker. Sonra dilediğini bağışlar, dilediğine de azab eder. Allah her şeye kadirdir.(Bakara Suresi - 284)

   BİR HADİS

"Evimle minberimin arası, Cennet bahçelerinden bir bahçedir ve minberim havzımın üzerindedir." (bk. Buhârî, Fadlı Salati Mescidi Mekke, 5; Müslim, Hac, 92; Müsned, 2/36, 236, 450, 534; 4/41)

 
Sülük Ve Faydaları

Sülük Ve Faydaları

17 - Nisan - 2017, 15:24

Sülük tedavisinden şifa bekliyorsanız cildi ısıtmalı ve kokulardan...

Sülük tedavisi hangi hastalığa ve rahatsızlığa iyi gelir

Bir çok insan sülükleri tiksindirici bulur. Isırılma korkusu içgüdüsel bir harekettir. Ancak sülük tedavisi Peygamber Efendimiz tarafından da sıklıkla uygulanmış ve uygulanması tavsiye edilmiş bir tedavi yoludur. sülüklerin tıpta kullanım alanları çok merak edilen bir konudur. Ancak günlük hayatta sülüğün zararları sanki faydalarından daha fazlaymış gibi algılanmaktadır. Bu yazıyı okuduktan sonra sülüğün tıpta kullanım alanları yanında sülük tedavisinin zararları nın ne kadar az olduğunu görecek ve sizler de bir an önce sülüğün faydalarından faydalanmak isteyecektir. sülüklerin tıp alanındaki faydaları hakkında bilgiler bulabilirsiniz

Sülük tedavisi nedir : Sülük tedavisi sırasında 10-15 ml (diğer ifadeyle gram) kan kaybı olmaktadır. Sülükler vücutlarının 4-5 katı ağırlığı kadar kan tüketebilirler. Genellikle sülük tedavisinde 10 adetten fazla sülük kullanılmaz ve vücuttan çıkan kan miktarı 150 gram kadardır. Bu miktar, kan bağışı sırasında verilen kanın yarısı kadardır.Sülük tedavisi korkutucu gibi gelse de aslında görüntüsü haricinde hiç bir kötü yanı yoktur. Sinek ısırığı kadar ağrı yapar. Sülüğün ağzında bulunan bir takım kimyasal enzimler, ağrı giderici ve kanın pıhtılaşmasını önleyici vazife görürler.

Sülük tedavisinin faydaları nelerdir : Sülük tedavisinin en önemli faydası, kirli kanı emerek vücudu toksinlerden arındırması ve kan dolaşımını teşvik ederek hızlandırmasıdır. Sülüğün ağzında bulunan pıhtılamayı önleyici enzimler kanın sürekli devir daim yapmasına yardımcı olur.

Sülük tedavisi hangi hastalıklara iyi gelir : Sülüğün tıpta kullanım alanları oldukça çeşitlidir. Sülükle tedavi edilen rahatsızlıklar genelde kan hastalıklarıdır. Sülük tedavisi kan dolaşımını artırdığı ve detoks vazifesi gördüğü için kan dolaşımı rahatsızlıkları için ideal bir tedavi yoludur. Sülük tedavisi varis rahatsızlığı için sıkıkla kullanılır. Ancak sülük tedavisinin faydalı olduğu tek rahatsızlık ayaklarda görülen varisler değildir.
Sülük tedavisinin faydaları ve yararları olduğu diğer hastalıklar : Thromboz, kramp damar krampları, basur hemoroid rahtsızlığı, kalp enfarktüsü, darbe sonucu kan birikmesi, Romatizma hastalıkları, damar sertleşmesi ve tıkanması, diş eti hastalıkları, diş çürümesi, kas ağrıları ya da kas yaralanması.


sülüğün cilde faydaları : sülükle cilt tedavisi, sülük tedavisi sporcularda kaslarda kan birikmesi vakalarında ilaç veya diğer tedavi yöntemlerinden daha fazla olumlu sonuçlar vermektedir. Ayrıca organ ve doku nakillerinde nakledilen bağ doku veya yağ dokusunun kan dolaşımını sağlamak için sülük tedavisi tavsiye edilmektedir. Sülük tedavisi neden bazı tıbbi tedavi yöntemlerine nazaran daha fazla tercih edilmektedir. Bazı durumlarda sülük tedavisi tıbbi tedavi yöntemlerine açık bir üstünlük sergilemektedir. Geleneksel tıbbın iyileştiremediği bir çok hastalık alternatif yöntem olarak sülüğün tıpta kullanımı ve faydalarına olanak sağlamaktadır.

Sülük tedavisi nasıl yapılır
– Sülükle tedavinin yapılışı
– Ellerimizi sabunla yıkarız.
– Plastik eldivenleri takarız.
– Tedavi edilecek olan bölgeyi tuzlu su emilmiş steril gazlı bez ile veya pamukla sileriz.
– Cımbızla sülükleri tedavi edilecek bölgeye yerleştiririz.
– Sülüğün iri baş kısmı tedavi edilecek bölgeye gelecek şekilde koyarız. Sülük kendisi en uygun bölgeyi hisleri ile bulur ve kan emme sürecine başlar.
– Gerekirse bir veya birkaç sülük daha ekleriz.
– Sülükler iyice kanla şişesiye kadar 10 – 20 dakika bekleriz. Genellikle sülükler doyunca kendiliğinden deriyi bırakırlar. Şayet bırakmazlarsa hafifçe tuz uygulaması yaparız. Sülükler tuzu hiç sevmezler.

Sülükler hangi kişilerde tedaviyi olumsuz etkiler
– cildi soğuk olan kişilerde
– Sigara içenlerde
– parfüm kullananlarda
– yaşlı insanlarda
– Sülük tedavisinden şifa bekliyorsanız cildi ısıtmalı ve kokulardan parfüm esans gibi değişik koku salan maddelerden temizlemelisiniz. Ayrıca bazen cildi hafifçe iğne ile delerek bir toplu iğne başı kan çıkartmak, sülükleri ikna edebilmektedir.

Sülük tedavisinin zararları ve yan etkileri nelerdir : Sülük tedavisi doğru uygulandığında yan etki ve zarar oluşturması imkansızdır. Ufak bir ısırık acısı haricinde hiç bir yan etkisi ve korkulacak yanı olmayan sülük tedavisi, sinek ısırığının acısından daha fazla bir ağrı ve sızıya sebep olmaz.

Bu haber 1045 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SAĞLIK

Konjac Süngeri Ve Faydaları

Konjac Süngeri Ve Faydaları CİLDİ CANLANDIRIR. • HASSAS BİR ŞEKİLDE CİLDE PEELING YAPAR VE

Hacamat Ve Faydaları

Hacamat Ve Faydaları Hacamatın bilinen bir zararı yoktur. Fakat hacamat yapacak kişinin işinin ehli olması oldukça önemlidir. İyice araş...

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Web Sitemizi Beğendiniz mi?

Tüm Anketler

NAMAZ VAKTİ

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.© 2010 www.sifanur.com