Şifanur
Gülistan
Üç Mescid
ANASAYFA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ ANKETLER ARŞİV İLETİŞİM PAYLAŞIM

BİR AYET - BİR HADİS

BİR AYET 

Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Siz içinizdekileri açığa vursanız da gizli tutsanız da Allah onunla sizi hesaba çeker. Sonra dilediğini bağışlar, dilediğine de azab eder. Allah her şeye kadirdir.(Bakara Suresi - 284)

   BİR HADİS

"Evimle minberimin arası, Cennet bahçelerinden bir bahçedir ve minberim havzımın üzerindedir." (bk. Buhârî, Fadlı Salati Mescidi Mekke, 5; Müslim, Hac, 92; Müsned, 2/36, 236, 450, 534; 4/41)

 
Hanımlara Örnek Haya

Hanımlara Örnek Haya

11 - Ağustos - 2010, 12:16

Hz. Aise r.a. gözleri görmeyen Ishak r.a. yanina her geldiginde kendini sakinir, örtüsüne çeki-düzen verirmis. Onun bu durumunu hisseden Ishak r.a. bir gün sorar:


Hz. Aise r.a. gözleri görmeyen Ishak r.a. yanina her geldiginde kendini sakinir, örtüsüne çeki-düzen verirmis. Onun bu durumunu hisseden Ishak r.a. bir gün sorar:

- Ey Müminlerin Annesi! Ben ama oldugum halde benden de sakiniyorsun. Halbuki ben sizi görmüyorum!

Hz. Aise r.a. cevap verir:

- Evet, sen beni görmüyorsun fakat ben seni görüyorum.

. . .

Mü'minlerin emiri Hz. Ömer r.a.'in canina kastedilmisti. Agir yaraliydi. Anladi, hissetti ki bu yara onu getürecek, son anlarini yasiyor. Bir dilegi vardi, son bir dilek. Kizi Hafsa r.a.'i Aise r.a.'a gönderdi. Efendimiz (S.A.V).'in ayak ucuna defnedilebilmek için Hz. Aise'den izin istedi. Zira orasi müminlerin annesine aitti ve Hz. Aise r.a.' in babasi Hz. Ebu Bekir r.a. da oradaydi. Hz. Aise bu istegi söyle karsiladi:

- Aslinda o yeri kendim için düsünmüstüm. Fakat Ömer'i kendime tercih edecegim.

Ve Hz. Ömer r.a. vefat edince Efendimiz (S.A.V).'in ayak ucuna defnedildi.

Müminlerin annesi Hz. Aise r.a ., ALLAH Rasulü (S.A.V).'in ve babasinin kabirlerini serbestçe ziyaret ederdi. Ancak Hz. Ömer de oraya defnedildikten sonra kabirleri daha bir dikkatli ve daha bir örtünerek ziyaret eder oldu.  
   

Bu haber 1881 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SAHABELER

Hanım Sahabe İsimleri Ve Değişenler

Hanım Sahabe İsimleri Ve Değişenler Peygamberimiz hanımlarından ikisinin ilk isimlerini değiştirmiştir. Biri Cüveyriye;Her ikisinin ilk isimleri "Berre...

Sahabe Nedir? Kimlere Sahabe Denir?

Sahabe Nedir? Kimlere Sahabe Denir? Peygamber Efendimize iman ederek O'nu gören ve müslüman olarak...

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Web Sitemizi Beğendiniz mi?

Tüm Anketler

NAMAZ VAKTİ

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.© 2010 www.sifanur.com